Jak wyczyścić rower myjką wysokociśnieniową

Zaczyna się sezon. Wymarzony czas na wypad rowerowy do lasu i przejażdżki na łonie natury. Podpowiadamy, jak dbać o czystość roweru, wykorzystując myjkę wysokociśnieniową.

Nareszcie nadchodzi długo oczekiwana i upragniona wiosna. Wymarzony czas na rowerowe przejażdżki na łonie natury. Aby w pełni cieszyć się tym spędzanym aktywnie czasem musisz przygotować swój rower do sezonu. W jaki sposób można to zrobić?

Urządzenie ciśnieniowe jak na przykład te firmy Kärcher linii Full Control i Full Control Plus, doskonale się tu sprawdzi. Myjka ułatwi Ci pracę i sprawi, że Twój rower zalśni czystością w promieniach wiosennego słońca.

fot. Kärcher / czyszczenie roweru

Czyszczenie roweru to konieczność jeśli chcemy by nie tylko pięknie się on prezentował, ale także zachował długo sprawność oraz swoją wartość. Czyszcząc rower urządzeniem ciśnieniowym musisz zastosować się do kilku wskazówek, tak by wysokie ciśnienie nie uszkodziło elementów Twojego pojazdu.

Myjąc rower  urządzeniem wysokociśnieniowym  należy zwrócić uwagę na unikanie szczególnie wrażliwych elementów, do których może przedostać się woda podawana pod wysokim ciśnieniem. Chodzi głównie o piasty, suport, stery i golenie amortyzatorów, czyli wszystkie elementy łożyskowane lub uszczelniane.

Kierowanie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem w odpowiednie miejsca i unikanie tych wrażliwych jest o tyle łatwe, że w urządzeniach Kärcher ma on jeden, zwarty kształt – dlatego można precyzyjnie nim manewrować.

Dlaczego Full Control i Full Control Plus?

W tym roku firma Kärcher wprowadza zmiany w swojej znanej już klientom linii urządzeń ciśnieniowych Full Control. Zmiany podążyły w stronę zwiększenia wygody i ergonomii urządzeń.

W linii pojawiły się dwa mniejsze urządzenia K2 i K3 Full Control natomiast wyższe modele dostępne są obecnie w wersji Full Control Plus. Są one wyposażone w nową lancę i pistolet wysokociśnieniowy, który zwiększa komfort pracy i kontrolę nad jego właściwym zastosowaniem.

Pistolet Full Control Power Gun ma dwa przyciski pozwalające na zmianę ciśnienia wody oraz dozowania środka czyszczącego, a ekran LCD pokazuje wybrane ustawienie.

Nowa lanca Multi Jet 3 w 1 łączy trzy rodzaje strumienia: strumień rotacyjny, strumień płaski oraz nanoszenie środka czyszczącego. Dzięki temu nie ma konieczności zmiany lancy podczas pracy urządzeniem.

Urządzenia te są doskonałe do czyszczenia roweru. Dzięki oznaczeniom mówiącym jakie wybraliśmy ciśnienie i do jakich zastosowań jest ono odpowiednie minimalizujemy ryzyko użycia zbyt dużego ciśnienia i uszkodzenia roweru. Pełna kontrola nad urządzeniem jaką zapewniają wszystkie modele Full Control gwarantuje, że praca przebiegnie sprawnie a efekty będą spektakularne.

Fot. Kärcher

Źródło: materiał prasowy Kärcher, opracowanie własne

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.