Robot do mycia okien RoboJet Wiso

Na rynku pojawił się nowy produkt polskiej marki robotów sprzątających RoboJet. Robot do mycia okien RoboJet Wiso powstał z myślą o myciu okien bez wysiłku łącząc przy tym szeroką funkcjonalność przy zachowaniu rozsądnej ceny.

Robot do mycia okien RoboJet Wiso posiada szereg rozwiązań, dzięki którym wzrasta efektywność czyszczenia powierzchni szklanych. Robot jest zbliżony kształtem do kwadratu, a na jego spodzie znajdują się dwie ściereczki z mikrofibry, które czyszczą i polerują szybę. Kluczową rolę w procesie czyszczenia odgrywa ruchoma głowica pod jedną ze ściereczek, imitująca ruch jaki wykonujemy ręką podczas polerowania. Dodatkowo urządzenie posiada 6 trybów sprzątania.

 » Sprawdź cenę robota do mycia okien RoboJet Wiso

Specyfikacja RoboJet Wiso

  • Prędkość czyszczenia: 2 min/m²
  • Pobór mocy: 75 W
  • Napięcie wyjściowe zasilacza: min. 24 V/3,0 A
  • Bateria: 700 mAh Li-Ion
  • Czas działania baterii: 20 minut
  • Długość przewodu: 5,3 metry
  • Wymiary: 255 x 275 x 115 mm
  • Waga: 2,96 kg
  • W opakowaniu: Robot do mycia okien RoboJet Wiso, Przyssawka z liną zabezpieczającą, Płyn do mycia szyb, Pilot zdalnego sterowania, Dodatkowa ściereczka z mikrofibry (8 szt.), Zasilacz, Instrukcja w j. polskim

Jak robot utrzymuje się na powierzchni

RoboJet Wiso został stworzony do automatycznego mycia okien. W tym celu wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania, przyłożyć do czyszczonej powierzchni i nacisnąć jeden przycisk. Wytworzone podciśnienie w RoboJet Wiso zassie powietrze i utrzyma urządzenie na szklanej powierzchni, którą chcemy umyć.

Mechanizm poruszania się

RoboJet Wiso porusza się ruchem liniowym, dzięki gąsienicowemu układowi jezdnemu, a duża moc ssąca umożliwia swobodne i bezpieczne przemieszczanie się po szklanych powierzchniach. Robot poruszając się wzdłuż równoległych linii czyści całą powierzchnię miejsce przy miejscu. Dzięki specjalnemu kształtowi dociera nawet do trudnodostępnych miejsc, tj. rogi i krawędzie.

Bezpieczna praca

Urządzenie jest zasilane bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Jednak w przypadku awarii prądu robot nie spadnie na ziemię, gdyż został wyposażony w System Zasilania Awaryjnego – UPS. Wbudowany UPS utrzyma robota na szybie przez ok. 20 minut. W tym czasie robot zatrzyma pracę i utrzymując się na czyszczonej powierzchni będzie sygnalizował brak zasilania. Do urządzenia jest również dołączona lina asekuracyjna (5,3m) z przyssawką, która dodatkowo zabezpiecza robota pracującego na wysokościach, np. podczas mycia szklanych balkonów od zewnętrznej części.

Czujniki

W RoboJet Wiso zastosowano szereg czujników. Czujniki zbliżeniowe, dzięki którym po dojechaniu do ramy robot wycofa się i będzie kontynuować pracę nie przekraczając granicy szyby. Czujniki podciśnienia i krawędzi eliminują ryzyko upadku. Sensory wykrywania krawędzi są przydatne także w przypadku czyszczenia powierzchni szklanych bezramowych, tj. kabiny prysznicowe czy parawany nawannowe.

System czyszczenia

Dla zwiększenia efektywności sprzątania w robocie została zaimplementowana ruchoma głowica imitująca ruch ręki, jak podczas tradycyjnego mycia. 6 trybów czyszczenia powala dobrać odpowiedni program do różnego rodzaju okien i innych powierzchni. Tryb czyszczenia „N” dedykowany do mycia wysokich okien, Tryb czyszczenia „Z” do mycia okien szerokich (np. drzwi tarasowych). Tryb czyszczenia uporczywego brudu. Tryb czyszczenia prawostronnego do mniejszych zabrudzeń. Tryb automatyczny i Tryb manualny.

Akcesoria RoboJet Wiso

W zestawie z robotem znajdziemy dołączony pakiet akcesoriów, które usprawniają pracę urządzenia. W zestawie znajduje się pilot, dzięki któremu można zdalnie sterować pracą robota. Przyssawka z liną bezpieczeństwa umożliwia czyszczenie powierzchni ciężko dostępnych i zapewnia bezpieczną pracę na wysokościach, np. szklanych balkonów od zewnętrznej strony. Płyn do mycia szyb oraz cztery komplety ściereczek z mikrofibry, które po każdym czyszczeniu wystarczy wyprać w pralce.

Jakie powierzchnie czyści RoboJet Wiso?

RoboJet Wiso jest przeznaczony do czyszczenia różnych powierzchni gładkich, tj.: okna, lustra, szklane ściany i balustrady, panele kuchenne, szklane szafki, gabloty, stoły i drzwi. Ponadto nadaje się do mycia kabin prysznicowych i parawanów nawannowych, witryn sklepowych, ogrodów zimowych, gładkich płytek oraz innych powierzchni gładkich. Średni czas mycia 1 m2 wynosi ok. 2 min.

Cena RoboJet Wiso, gdzie kupić?

RoboJet Wiso dostępny jest w cenie katalogowej 1390 złotych. Dostępny jest w sklepach internetowych i elektromarketach. Najlepiej sprawdzić przez stronę Ceneo lub poszukać przez Allegro.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.